OPRAWY OKULAROWE

SZKŁA KOREKCYJNE

SZKŁA KOREKCYJNE BARWIONE

OKULARY SPORTOWE

Okulary dla dzieci

Szkła progresywne

SZKŁA PROGRESYWNE

Kiedy zaczynają się kłopoty z widzeniem tekstu i przedmiotów w bliskich odległościach to oznacza, że dotknęła Cię presbiopia – naturalny stan jaki odczuwają wszyscy ludzie osiągający wiek średni.

Do korekcji problemów z widzeniem można używać tradycyjnych okularów do czytania, natomiast jeżeli nosisz już jedną parę okularów do dali, ciągła zamiana dwóch par w zależności od odległości obserwowanych przedmiotów jest bardzo kłopotliwa. Szczególnie, kiedy jesteś osobą aktywną zawodowo.

Dawniej do korekcji odległości bliskich i dali w jednych okularach stosowano soczewki dwuogniskowe z wyraźną linią podziału. Oprócz tego, że jest to mało estetyczne rozwiązanie, które jednocześnie zdradza wiek użytkownika dodatkowo zapewnia ostre widzenie tylko na odległości do czytania, tzn. 30 do 40 cm oraz dal, tj. powyżej 2,0-2,5 metra.

W obecnych czasach jest to bardzo uciążliwe, gdyż codziennie są kłopoty z ostrym widzeniem monitora komputerowego, odczytem wskazań nawigacji GPS lub innych przedmiotów codziennego użytku w odległościach w zakresie 0,5 do 2,0 metra

 

Okulary progresywne to technologiczna ewolucja soczewek dwuogniskowych, Nie ma wyraźnego podziału obszarów do dali i bliży przez co okulary wyglądają jak zwykłe do dali. Płynne przejście mocy zapewnia ostre widzenie na każdą odległość: do dali, obszarów pośrednich i bliży.

Klasyczne soczewki progresywne cechuje jednak ograniczone pole widzenia, szczególnie bliży i odległości pośrednich, co często bywa kłopotliwe i zmusza użytkownika do częstego zwracania głowy w bok, co może być uciążliwe dla ludzi bardzo aktywnych.

progresja

Nowoczesne okulary progresywne dzięki rozwojowi techniki tworzone są metodą obróbki cyfrowej, która zapewnia maksimum dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Obszary widzenia zostały poszerzone poprzez umieszczenie korekcji na wewnętrznej stronie soczewki. Dzięki przesunięciu mocy bliżej oka zostały zlikwidowane zniekształcenia obrazu typowe dla klasycznych soczewek progresywnych.

Dlatego okulary progresywne nowej generacji są przyjazne dla użytkownika, gwarantują szybką adaptację i komfort.

Wśród sporej części społeczeństwa ciągle istnieje mit okularów progresywnych, przekazywany z ust do ust, bezwiednie powtarzany, tworzący swego rodzaju "tabu", które rodzi te same pytania: "czy będę mógł się przyzwyczaić, czy nauczę się w tym chodzić ???". Opowieści te mają swoją genezę sprzed przynajmniej 10 lat i dziś można je uznać za legendę z przeszłości, kiedy technika produkcji była mało doskonała a widzenie w "progresach" faktycznie było często uciążliwe. Klasyczne soczewki progresywne są dostępne na rynku do dziś. Ich konstrukcja nie została zmieniona od lat. Cechuje je niska cena, nawet od 200zł za komplet.

Decydując się na zakup okularów progresywnych, z pewnością ważnym kryterium jest ich cena, pamiętaj jednak, że pozorna oszczędność może okazać się nieodwracalnym błędem. Najdroższym elementem takich okularów są soczewki ale oszczędzając na nich tracisz komfort codziennego funkcjonowania a wydane pieniądze, choć dużo mniejsze niż przy nowoczesnych soczewkach zostały jednak zmarnowane gdyż towar nie spełnia oczekiwań a zamierzenia dotyczące ostrego widzenia na każdą odległość najczęściej kończą w szufladzie biurka, spokojnie spoczywając w etui na okulary.

Dlatego pytaj o soczewki progresywne nowej generacji wykonane w technologii FREE FORM, gdzie wszystkie moce korekcyjne umieszczone są wyłącznie po wewnętrznej stronie soczewki. Nie daj się nabrać na ładnieNie daj się nabrać na ładnie brzmiące określenie soczewek podwójnie progresywnych, to tylko dobry chwyt marketingowy. Z pewnością bardzo korzystne będzie nabycie soczewek wykonanych w konstrukcji asferycznej.

W naszym salonie oferujemy szkła progresywne tylko renomowanych firm:

  • Hoya
  • Essilor
  • Zeiss
  • Rodenstock
  • JZO

Dzięki współpracy z tymi firmami mamy pewność, że oferowane produkty posiadają wymagane certyfikaty CE, ISO, itp oraz otrzymujecie Państwo GWARANCJĘ ADAPTACJI SZKIEŁ PROGRESYWNYCH*

*szczegóły w salonie

loga G